Biografia bł Adolfia Kolpinga
 
 
 

Działania

Na przestrzenie 20-lat pracy, pomogliśmy kilkudziesięu uczniom wydając posiłki, także nieodpłatnie, jak również zorganizowaliśmy 13 turnusów kolonijnych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, z których zawsze kliku ucznió korzystało nieodpłatnie.

 

Dla osób trwale bezrobotnych organizowaliśmy kursy obsługi komputera, kursy językowe oraz kurs "Jak założyć własną działalność gospodarczą".

 

W 2013 roku zakończyliśmy projekt Centrum Porad Prawnych zorganizowany przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Krakowie. Z w/w porad w ciągu dwóch lat skorzystało ponad 1000 osób.

 

Nadal pomagamy w/w osobom, współpracując z Powiatowym Urzędem Pracy w Wieliczce, organizując dla nich staże, dzieląc się swoim doświadczeniem, przekazując swoją wiedzę na temat pracy w gastronomii.

 

Szkolimy także uczniów w zawodzie kucharz, wpsółpracując w tym względzie z Ochotniczym Hucem Pracy w Niepołomicach.

 

Od roku 1997 utrzymujemy kontakty z zaprzyjaźnioną partnerską Rodziną Koplinga z Meppen/Niemcy/ Kolpingsfamilie Maria zum

Frieden aus Meppen, powstała ona w maju równo 10 lat wcześnij od naszej.

Zrobili oni wiele dobrego dla nas, naszych kuchni i szkół, w których przygotowujemy posiłki.

Cennym wocem naszej współpracy jest opracowana i przetłumaczona na dwa języki ksiązka kucharska, z zamieszczonymi w niej współnymi przepisami kulinarnymi.

 

Obecnie nasze Stowarzyszenie wydaje ok. 350 obiadów dziennie w dwóch stołówkach. Ponadto dowozimy posiłki do pobliskiego liceum, szkoły zawodowej, gimnazjum w Woli Batorskiej i osób samotnych, starszych na terenie miasta i okolic.


Galeria zdjęćNapisz do naswww.kolping.pl

PROJEKT STRONY WWW eurohost - agencja interaktywna